Eyl
20
2013

Ne AVM, ne otopark, Kuşdili yeşil alan olacak!

BUnojm9CMAAilKS

Bkz: https://www.halkizbiz.com/gundem/ne-avm-ne-otopark-kusdili-cayiri-yesil-alan-olacak-h4405.html

BUnk9LnCMAAf9Es

Bkz: https://haber.sol.org.tr/kent-gundemleri/kusdili-cayiri-yesil-alan-olacak-haberi-79926

Basın açıklamasını Kuşdili Platformu adına mimar Arif Atılgan okudu:

“Bir süre önce ‘Kuşdili Kurtuldu’, ‘AVM yapılmayacak’, ‘Altı otopark, üstü yeşil alan olacak’ gibi manşetlerle yerel ve ulusal basına taşınan Kuşdili Çayırı konusunda ne yazık ki ciddi bir bilgi kirliliği mevcuttur. Söz konusu maşetler gerçeği yansıtmamaktadır.

Her şeyden önce bilinmelidir ki, Kuşdili Çayırı’nda yaklaşık 200.000 m2 kapalı alanı içeren ve AVM’yi öngören Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu 14/05/2012 tarihli imar planı hala geçerlidir. Bu planın durdurulması için Kuşdili Platformu olarak 5500 imzalı dilekçeye yanıt gelmemiştir.

Neden hâlâ Kadıköy’ün raylı sistemle Üsküdar ve Bostancı’ya bağlanmadığı, eski iskelelerinin kullanılarak deniz ulaşımının canlandırılmadığı, cevap verilmesi gereken sorunlardır. Zira halen Kadıköy toplu taşıma anlamında 100 yıl öncesini yaşamaktadır.

Kuşdili Platformu olarak bizler, altı da üstü de toprak olan Kuşdili Çayırı’nı ve yatağı değiştirilmemiş Kurbağalı Dere’yi istemekteyiz.

Sonuç olarak bilinmelidir ki burası Kadıköy’ün son kalan boş alanıdır, imar veya otopark rantına asla kurban edilmemelidir.”

Yorum yapılmamış »

RSS feed for comments on this post.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com