Ara
02
2016
--

Haber: “Kadıköy’de 26A Kokeltifi’ne Abluka!”

Polis, Kadıköy Caferağa mahallesindeki 26A Kolektif Cafe’nin bulunduğu sokağı ablukaya aldı. Sokağı giriş çıkışlara kapattı: http://www.birgun.net/haber-detay/polisten-kadikoy-26a-cafe-ye-cay-ablukasi-137861.html

Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler: ,
Eki
03
2016
--

Haber: “Tophane’de Sanat Gelerisi’ne Saldırı”

“Tophane’de, sergi açılışına geldikleri sanat galerisi önünde içki içenler ile mahalleli arasında çıkan tartışma tatsız bitti. Sergiye gelenlere kapı önünde içki içmemelerini söyleyen kişiler, olumsuz yanıt alınca, ellerinde sopalarla saldırmak istedi. Konuklar kendilerini galeriye atıp kapıyı kapatırken, saldırganlar kapının camlarını kırdı. ”

Haberin devamı için bkz: http://www.cnnturk.com/turkiye/tophanede-mahalleli-sergi-basti

Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler:
May
28
2016
--

“Gezi’deyiz, bir aradayız, buradayız”

gezi3

Taksim Dayanışması, Gezi Parkı protestolarının 3’üncü yılı dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyerek, “Gezi’deyiz, bir aradayız, buradayız” dedi: http://taksimdayanisma.org/bir-aradayiz-buradayiz

Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler:
Ara
23
2015
0

Kadıköy’de Kuşdili’nin ruhu kazandı: “Kuşdili Çayırı AVM olmayacak”

kusdili

İstanbul Kadıköy’deki tarihi Kuşdili Çayırı’na AVM ve otopark yapılmasını öngören plan, İstanbul 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi: http://haber.sol.org.tr/turkiye/kadikoy-kazandi-kusdili-cayiri-avm-olmayacak-140404


“(…)Eski günlerde Fenerbahçe Stadı ilkel olduğu zamanda Kadıköy’deki futbola meraklı gençler mahalleler asındaki çeşitli arsalarda maçlar yapıyorlardı. O tarihlerde Kadıköy’ün muhtelif semtlerinden: Moda, Kuşdili, Bakla tarlası, Kızıltoprak, Erenköy, Bostancı, Hasanpaşa, İbrahimağa mahallelerindeki çayır ve arsalarda yetişen gençler çoğunlukla Fenerbahçe kulübüne giriyorlardı.

yyalcinpinar6

Yaşar Yalçınpınar
1914-1998

Bu anlamda zaman içinde, Moda’dan; Esat Kaner, Kuşdili’nden; Yaşar Yalçınpınar, Bakla tarlası’ndan; Fikret ile Semih Arıcan ve Bülent Büyükyüksel, Erenköy’den; Fikret Kırcan, Erol Keskin ile Naim Şukal ve Hasanpaşa’dan; Halit Deringör, Müjdat Yetkiner, Sabri Kiraz ve Zeynel Üner temayüz ederek Fenerbahçe’ye gelmişler ve onun şampiyonluklarında emek vermişlerdi. (…)”

FARUK ILGAZ
11 Şubat 2011, Fenerbahçe Gazetesi

Kas
03
2015
0

Haber: ‘Don Kişot Sosyal Merkezi’ yıkılacak…

Don Kişot Sosyal Merkezi’nin duvarlarından sanatsal bir görüntü… (Fotoğraf: Zy)
Diğer görüntüler için bkz: http://evvel.org/don-kisotun-duvarlari


Bkz: http://kulturservisi.com/p/don-kisot-sosyal-merkezinin-ardindan-yeni-isgal-evlerinde-gorusmek-uzere

“Türkiye’nin ilk kamusal işgal evi Yeldeğirmeni Don Kişot Sosyal Merkezi, önceki  gün akşam saatlerinde zabıtanın yaptığı baskınla sessiz sedasız boşaltıldı, evin önündeki heykel de yıkıldı ve götürüldü. Zabıta, binanın mülkiyet sorunlarının çözüldüğünü ve yeni bir bina yapımı için yıkılacağını söyledi.

Don Kişot’un 2.5 yıl önce yerleştiği bina, Gezi Direnişi’nden etkilenen aktivistler onu temizleyip halka açmadan önce tam 20 yıl boyunca hem fiziki hem hukuki olarak bir çöplüktü. Binanın yapım aşamasında her daireyi beş farklı kişiye satan müteahhit kaçınca, inşaat durdurulmuş; 1999’da yönetmeliğin değişmesi üzerine de bir daha dokunan olmamıştı. Gezi sonrası toplanan forumlara katılan bir grup mahalleli, binayla ilgili araştırma yaptı ve bu atıl duran yapıyı canlandırmaya karar verdi. Hep birlikte temizlediler ve güzelleştirdiler. Aktivistlerin mahalle sakinlerini süregelen faaliyetlere dahil etme çabası ve her adımda onların da fikrini sorması üzerine, Yeldeğirmeni’nde yaşayan herkes evi sahiplendi ve gözü gibi baktı. (…)”

Kaynak: Haziran Düzkan, http://kulturservisi.com

Haberin tam metni için: http://kulturservisi.com/p/don-kisot-sosyal-merkezinin-ardindan-yeni-isgal-evlerinde-gorusmek-uzere

Eki
24
2015
0

Gezi Davası’nda Kararlar Açıklandı!

gezi-davasi-kararina-tabip-odasi-ndan-tepki-korkmuyoruz-82997-5

“7’si yabancı uyruklu, toplam 255 sanıklı “Gezi Parkı Ana Davası”nda mahkeme 244 sanığı suçlu bularak 2 ay 15 gün ile 1 yıl 2 ay 16 gün arasında çeşitli hapis cezalarına hükmetti. 7 sanık hakkında beraat kararı verildi. 4 sanığın dosyası ayrıldı. Yaralılara tıbbi müdahalede bulunan 4 doktora da “camiyi kirletmekten” 10’ar ay ceza verildi.”

İlgili Haberler:
http://haber.sol.org.tr/turkiye/gezi-davasinda-karar
-244-kisiye-hapis-7-kisiye-beraat-133773

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/393589/
Doktorlara__camiyi_kirletme__iddiasiyla_10_ay_hapis_cezasi.html

http://www.birgun.net/haber-detay/gezi-davasi-nda-karar-aciklandi
-cami-de-icki-yalan-iste-detaylar-93324.html

Eyl
01
2015
0

Söyleşi: ‘İki Yıldır #ŞiirSokakta’ (Dilek Şen)

“Kültür Servisi” adlı yeni kültür-sanat portalının sıkı taifesinden Dilek Şen, #ŞiirSokakta hareketiyle ilgili özel bir söyleşi gerçekleştirmiş. Söyleşinin tam metnine http://kulturservisi.com/p/iki-yildir-siirsokakta adresinden ulaşabilirsiniz.


Hamişler:

1/ #ŞiirSokakta hareketine ilişkin olarak 2014’te yapılmış bir başka söyleşi için: http://evvel.org/duvarlara-siir-baskini

2/ Evvel Fanzin kapsamında yayımlanan “Sokak Sanatı” ilgilerinin tümüne http://evvel.org/ilgi/duvarda adresinden ulaşabilirsiniz.

Tem
16
2015
0

“Aklınızdan dahi geçirmeyin!”

Danıştay 6’ncı Dairesi, Topçu Kışlası’nın da içinde olduğu Taksim Yayalaştırma Projesi’ne ilişkin geçen yıl onadığı iptal kararını oy çokluğuyla kaldırdı. Karar sonrası bir açıklama yapan Taksim Dayanışması, “Niyetinizin farkındayız, aklınızdan dahi geçirmeyin” dedi.” Taksim Dayanışması’nın açıklamasının tam metnine http://taksimdayanisma.org/aklinizdan-dahi-gecirmeyin adresinden ulaşabilirsiniz.


Tem
15
2015
0

“Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ‘zorla’ tahliye edildi.”

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın da içinde olduğu Beyoğlu, Sıraselviler Caddesi’ndeki Hrisovergi Apartmanı “Binanın depreme karşı riskli olduğu” gerekçesi ile polis ve zabıta eşliğinde tahliye edildi. Vakfa ait eşyalar nakliye kamyonları ile yediemin deposuna götürüldü.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nca yapılan açıklamada, “Nazım Hikmet Vakfı, Sıraselviler caddesindeki tarihi Hrisovergi apartmanının, otel ve AVM yapılmak üzere bir inşaat şirketine kiralanması nedeniyle yirmi yıldır etkinliklerini sürdürdüğü binasından tahliye ediliyor. Hukuk süreçlerinin sonuçlanmamış olmasına karşın, 14.07. 2015 günü Vakıf merkezine gelen Beyoğlu Belediyesi’ne ait zabıta ve güvenlik güçleri, tahliye işlemini gerçekleştiriyor. Bu yasa tanımaz, kültür düşmanı eylem ve girişimi şiddetle kınıyor, kamuoyunu Nâzım Hikmet Vakfı’yla dayanışmaya çağırıyoruz denildi.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi, 15/7/2015

Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/322166
/Beyoglu_nda_Nazim_Hikmet_Kultur_Vakfi_tahliye_edildi.html

Tem
10
2015
0

“Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya…”

aliismailkorkmaz

“daha 19 yaşında
düşlerinde özgür dünya
Ali İsmail Korkmaz
insanlık onuru yıkılmaz!”

*

May
31
2015
0

biz insanlığın onuruyuz! her yerdeyiz!

icresim1

“Gezi eylemlerinin 2’nci yıl dönümünde, ressam Haydar Özay tarafından bir buçuk yıllık çalışmanın ardından tamamlanan 50 metrekare büyüklüğündeki “Gezi Resmi” isimli tablo, sergilenmeye başlandı. Karaköy’de bulunan TMMOB İstanbul Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi’nin terasında yer alan tablonun açılışına ressam Haydar Özay, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik, Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, Ali İsmail Korkmaz’ın babası Şahap Korkmaz, Gezi olaylarında gözünü kaybeden Erdal Sarıkaya, TMMOB Mimarlar Odası Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, Taksim Dayanışması üyeleri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.”

Bkz: http://www.diken.com.tr/gezi-tablosu-ailelerle-bu-
resimdeki-renkler-gibi-yan-yana-durmaya-devam-ediyoruz/

Bkz: http://haber.sol.org.tr/turkiye/gezi-resmi-
sanatseverlerle-bulusuyor-biz-bunu-basardik-118075

Bkz: http://zete.com/gezi-resmi-icin-acilis-yapildi/

Bkz: http://direnisteyiz.net/haber/
gezi-yildonumunde-gezi-tablosu-acildi/

geziresmi

Nis
30
2015
0

Taksim Dayanışması’ndan Beraat Açıklaması

“TAKSİM Gezi Parkı olaylarına ilişkin yargılandıkları davada beraat eden Mimarlar Odası Çevre Etki Değerlendirme Kurulu 2. Başkanı Mücella Yapıcı’nın da aralarında bulunduğu sanıklar ve Taksim Dayanışması basın açıklaması yaptı: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/265405/Taksim_Dayanismasi_ndan_beraat_aciklamasi.html

Nis
12
2015
0

Göğe Uzanan Bir İşgal Gökdeleni: “Torre David”

gogeuzanan2

kot0.com taifesinden Gupse Korkmaz, ilginç bir konuyu bulmuş, incelemiş: Venezuela-Caracas’ta bir işgal gökdeleni… “Göğe Uzanan Bir İşgal Evi” başlıklı yazının tam metnine http://kot0.com/goge-uzanan-bir-isgal-evi-torre-david adresinden ulaşabilirsiniz.

gogeuzanan1

Şub
18
2015
0

#NuhKöklü

nk

Bugün Nuh Köklü, bir nefret cinayeti sonucu katledilmiştir.
İnsanlık, kalb ve vicdan yolundaki hakiki bir evlâdını daha kaybetmiştir.

Bkz: http://www.diken.com.tr/yeldegirmeni-dayanismasi-
nuh-koklunun-olumu-esnafa-polislik-yetkisi-veren
-iktidarin-yarattigi-bir-olumdu/

*

Şub
06
2015
0

Moda Sahili Tehlikede!

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geçen yıl iki etap şeklinde düşünülen Kadıköy Meydan Projesi’ne 3. etap eklenerek Moda sahili’nin olduğu bölgeye de ‘dolgu alan’ yapılacağı açıklandı.”

Bkz: http://haber.sol.org.tr/turkiye/moda-sahiline-dolgu
-ile-yat-limani-yapilacak-106918

Bkz: http://www.birgun.net/news/view/ibb-moda-sahilini-de-
ranta-aciyor-denizi-doldurup-yat-limani-yapacaklar/13131

Ara
16
2014
0

#‎çArşıYalnızDeğildir‬

#‎çArşıYalnızDeğildir
“İnsanlık ve hakkaniyet, çarşının vicdanıyla omuz omuzadır.”

Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/163209/
cArsi_dan_aciklama__La_biz_size_n_ettik_.html

Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler:
Eki
23
2014
0

Fazıl Say’ın Açık Mektubu (23 Ekim 2014)

“Size bu mektubu Pekin’den yazıyorum…”
Bkz: http://gezite.org/fazil-saydan-mektup/


Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler:
Eki
15
2014
0

haksızlığa ‘direnmek’ için soruyoruz: #kimbuyazarlar

güdümlü edebiyata, duble edebiyata, 3. köprü edebiyatına
“DİRENMEK” için haklılığın inadıyla üç kez soruyoruz:

#kimbuyazarlar #kimbuyazarlar #kimbuyazarlar

 


AYRINTILI BİLGİLER VE BASIN YANSIMALARI
Güncelleme: 28 Eylül 2014, 01.35

“İktidarla Dans Etmek Zordur” (Celal Üster, Cumhuriyet Gazetesi, 27/9/2014) Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/124117/iktidarla_dans_etmek_zordur.html


“Edebiyatçıya Para Yardımı Olmaz!” (Gürsel Korat, 12/9/2014)
Bkz: http://gurselkorat.blogspot.com.tr/2014/09/edebiyatciya-para-yardimi-olmaz.html


“Edebiyat Alanında Teşvik Uygulaması Şeffaf Olmalı!”
(P.E.N Türkiye Merkezi ve BESAM Ortak Basın Açıklaması, 13/9/2014)
Bkz: http://www.pen.org.tr/tr/node/1962


“PEN o yazarların isimlerinin açıklanmasını istedi” (İleri Haber, 14/9/2014)
Bkz: http://ilerihaber.org/pen-o-yazarlarin-isimlerini-aciklamasini-istedi/1954/


“Yandaş edebiyatçılar yolda…” (Tunca Arslan, OdaTv, 11/9/2014)
Bkz: http://www.odatv.com/n.php?n=yandas-edebiyatcilar-yolda-1109141200


“… mi?” Retoriği (10/9/2014)
Bkz: http://evvel.org/mi-retorigi


Devlet Edebiyatı Teşvik Etmesin!’ mi? (Metin Celal, Cumhuriyet Gazetesi, 10/9/2014) Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/116961/_Devlet_Edebiyati_Tesvik_Etmesin___mi_.html


Edebiyatta Gizli Teşviğe Karşı TBMM’nde Soru Önergesi Veren Milletvekili Sayısı Dört Oldu. (7/9/2014) Bkz: http://evvel.org/kimbuyazarlar-diyerek-edebiyatta-gizli-tesvige-karsi-tbmmnde-soru-onergesi-veren-milletvekili-sayisi-dort-oldu


“Edebiyat Ödülleri Düzeneğinin Mezalimi” (Cengiz Gündoğdu, Taylan Kara, 7/9/2014, Ulusal Kanal) Bkz: https://www.youtube.com/watch?v=9b8Pr6fTeXw


“İktidarların Edebiyat Merakı” (Sabri Kuşkonmaz, 8/9/2014, BirGün Gazetesi) Bkz: http://evvel.org/sk8eylul14.pdf


“Bu Girişim Edebiyatçıyı Satın Alma Denemesidir.” (Ahmet Cemal, 4/9/2014) Bkz: http://ilerihaber.org/ahmet-cemal-edebiyatciyi-satin-alma-denemesidir/1490/


“Ülkemizde destek “inayet”e dönüyor” (Prof. Dr. Semih Çelenk, 4/9/2014)
Bkz: http://ilerihaber.org/semih-celenk-ulkemizde-destek-inayete-donuyor/1510/


Gizliliğin nedeni tamamen duygusalmış! (1/9/2014, Cumhuriyet Gazetesi)
cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-s


“Özgürlükçü yazarlar bu oyuna gelmemeli” (Mustafa Köz, 5/9/2014)
Bkz: http://ilerihaber.org/mustafa-koz-ozgurlukcu-yazarlar-bu-oyuna-gelmemeli/1555/


Desteklenen Kalem Hırsızlığı Yazamaz! (Fuat Sevimay, 6/9/2014)
Bkz: http://ilerihaber.org/fuat-sevimay-desteklenen-kalem-hirsizligi-yazamaz/1588/


“Tanrı bizi Elif Şafaklara Benzetmesin” (Bülent Kılıç, 5/9/2014) Bkz: http://ilerihaber.org/bulent-kilic-tanri-bizi-elif-safaklara-benzetmesin/1551/


‘Bu iktidarın desteği edebiyatçı için utanç vericidir’ (Cihan Demirci, 5/9/2014) Bkz: http://ilerihaber.org/bu-iktidarin-destegi-edebiyatci-icin-utanc-vericidir/1532/


“Bu düzen bir zaman sonra sizi esir alır.” (Pelin Buzluk, 4/9/2014)
Bkz: http://ilerihaber.org/pelin-buzluk-bu-duzen-bir-zaman-sonra-sizi-esir-alir/1467/


“Dut Yemiş Bülbüller” için Önemli Bir Açıklamadır. (3/9/2014)
Bkz: http://evvel.org/dut-yemis-bulbullerin-suskunluguna-ve-fasulyenin-faydalarina-deggin-onemli-bir-aciklamadir


İlki tartışılırken yeni yazar teşviklerinin başvuruları başladı! (2/9/2014, Zaman Gazetesi) Bkz: http://www.zaman.com.tr/kultur_ilki-tartisilirken-yeni-yazar-tesviklerinin-basvurulari-basladi_2241287.html


Yazar teşviklerinde yeni tur yeni şans! (2/9/2014, Radikal)
Bkz: http://kitap.radikal.com.tr/makale/haber/yazar-tesviklerinde-yeni-tur-403915


“Yazarın Yükümlülükleri Mi Dediniz?” (Irmak Zileli, Remzi Kitap Gazetesi, Eylül 2014) Bkz: http://www.remzi.com.tr/kitapGazetesi.asp?id=3&ay=9&yil=2014&bolum=7


Yekta Kopan: “Rafları Boş Bir Kütüphane” (27/8/2014, Radikal)
Bkz: http://www.radikal.com.tr/yazarlar/yekta_kopan/raflari_bos_bir_kutuphane-1209152


“Yaratıcılık Parayla Pulla Ölçülmez” (27/8/2014, Evrensel Gazetesi)
Bkz: http://www.evrensel.net/haber/90689/ya-raticilik-parayla-pulla-olculemez.html


Devletin Edebiyat Teşvikleri: “Aynılar aynı yerde, ayrılar ayrı yerde” (26/8/2014, Aydınlık Gazetesi) Bkz: Bkz: http://www.insanbu.com/a_haber.php?nosu=1521


Horoz Dövüşü Projesi (Zafer Acar, 27/8/2014)
Bkz: http://tetkikci.blogspot.ch/2014/08/horoz-dovusu-porojesi.html


40 Edebiyatçıya 463Bin TL Destek (27/8/2014, HaberTürk Gazetesi)
Bkz: http://www.haberturk.com/polemik/haber/984191-40-bin-edebiyatciya-463-bin-tl-destek


Edebiyatta Kaynak Aktarımı (21/8/2014, SabitFikir)
Bkz: http://www.sabitfikir.com/fikrisabit/edebiyatta-kaynak-aktarimi


Devlet Sanatı Desteklemez (Nihat Ateş, 27/8/2014)
Bkz: http://www.insanokur.org/?p=64922


Cem Erciyes: “Böyle Olacağı Belliydi” (25/8/2014, Radikal Gazetesi)
Bkz: http://www.radikal.com.tr/yazarlar/cem_erciyes/boyle_olacagi_belliydi-1208825


Ticari yazar, bekleme yapma! (#kimbuyazarlar meselesinde komik twitler)
Bkz: http://evvel.org/komik-twitler-ticari-yazar-bekleme-yapma-kimbuyazarlar


“Sanatta Örtülü Ödenek Devri” (24/8/2014, Aydınlık Gazetesi)
Bkz: aydinlikgazete.com/sanat3/49400-s


“Açıklanmaması Skandal” (22/8/2014, Cumhuriyet Gazetesi)
Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/108651/_Aciklanmamasi_skandal…_.html


Yazar teşvikleri siyasileştirildi (23/8/2014, Zaman Gazetesi)
Bkz: http://www.zaman.com.tr/kultur_yazar-tesvikleri-siyasilestirildi_2239256.html


İsmi Gizli Tutulan 40 Yazara Para Desteği Tartışması (23/8/2014)
Bkz: http://www.baskahaber.org/2014/08/ismi-gizli-40-yazara-para-destegi.html


“Devlet sanatın ve sanatçının dostu mu?” (23/8/2014)
Bkz: http://kacakyolcu.com/yazarlara-destek/


Edebiyatta ‘Devlet Sırrı’ (22/8/2014, Taraf Gazetesi)
Bkz: http://www.taraf.com.tr/haber-edebiyatta-devlet-sirri-162042/


”Gizli Destek’ Hakkında Soru Önergesi (21/8/2014, Radikal Gazetesi)
Bkz: http://kitap.radikal.com.tr/makale/haber/chpden-gizli-destek-onergesi-403272


CHP’li Melda Onur, Kültür Bakanı’na ‘Seçilmiş’ Yazarları Sordu (21/8/2014)
Bkz: http://www.diken.com.tr/chpli-melda-onur-kultur-bakanliginin-kalemsorlerini-sordu/


“Kültür ve Turizm Bakanlığı, hangi yazarlara 463.000 TL dağıtıyor?” (21/8/2014) /Bkz: http://zete.com/kultur-ve-turizm-bakanligi-hangi-yazarlara-463-000-tl-dagitiyor/


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 463 bin lira destek sağladığı 40 yazar kim? (21/8/2014) /Bkz: http://t24.com.tr/haber/kultur-ve-turizm-bakanliginin-463-bin-lira-destek-sagladigi-40-yazar-kim,268356


CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, meclise soru önergesi verdi. (21/8/2014) /Bkz:


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 463 Bin Lira Destek Sağladığı 40 Yazar Kim? (21/8/2014) /Bkz: http://www.baskahaber.org/2014/08/kultur-ve-turizm-bakanlgnn-463-bin-lira.html


Kültür Bakanlığı’nın maddi desteği hangi yazarlara gitti? (21/8/2014)
Bkz: http://www.dagmedya.net/2014/08/21/kultur-bakanliginin-maddi-destegi-hangi-yazarlara-gitti/


“Kültür Bakanlığı İsimlerini Gizli Tuttuğu 40 Yazara Maddi Destekte Bulunuyor” /Bkz: http://www.baskahaber.org/2014/08/bakanlk-40-yazara-maddi-destekte.html


Kültür Bakanlığı’ndan Edebiyat’a ‘Gizli Kapaklı’ Destek! /Bkz: http://www.diken.com.tr/kultur-bakanliginin-gizli-edebiyat-destegine-tepki-yagiyor/


Kültür Bakanlığı’ndan Edebiyat’a ‘Gizli Destek’
Bkz: http://haber.sol.org.tr/kultur-sanat/kultur-bakanligindan-edebiyata-gizli-destek-haberi-96083


Edebiyat Fonu’ndan Destek Alan İsimler Gizleniyor!
Bkz: http://evvel.org/edebiyat-fonundan-destek-alan-isimler-gizleniyor


#kimbuyazarlar (20/8/ 2014, Murat Gülsoy) /Bkz: http://muratgulsoy.wordpress.com/2014/08/20/kimbuyazarlar/


Edebiyat’ta “Gizli Desteğe” İsyan (Radikal Gazetesi, 20/8/2014) /Bkz: http://kitap.radikal.com.tr/makale/haber/edebiyata-gizli-destege-isyan-403141


Yeni Bir Kötülük Enstrümanı ve Başlangıcı: “Edebiyat’ta Fon Yönetimi”
Bkz: http://evvel.org/yeni-bir-kotuluk-enstrumani-ve-baslangici-edebiyatta-fon-yonetimi


Gizli Desteğe Tepki Yağıyor (Cumhuriyet Gazetesi, 20/8/2014)
Bkz: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/107723/Edebiyata__gizli_destege__tepki_yagiyor.html


Kültür Bakanlığı Hangi Yazarlara Destek Verdi?
Bkz: http://www.edebiyathaber.net/kultur-bakanligi-hangi-yazarlara-destek-verdi/


Kültür Bakanlığı’nın Edebiyat Eserlerine Desteği Hakkında (19/8/2014, Irmak Zileli) Bkz: http://www.irmakzileli.com.tr/2014/08/19/3360/


Aykut Ertuğrul: “Kültür Bakanlığı desteğini alanlardan biri benim” (20/8/2014, A. Ertuğrul) /Bkz: http://www.sabitfikir.com/haber/aykut-ertugrul-kultur-bakanligi-destegini-alanlardan-biri-benim


Türkiye’de Edebiyat Ödülleri Nasıl Verilir?
Bkz: http://www.gunzileli.com/2014/06/30/taylan-karaturkiyede-edebiyat-odulleri-nasil-verilir/


Kültür Bakanlığı Hangi Yazarlara Destek Verdi? /Bkz: http://www.murekkephaber.com/haber/edebiyat/kultur-bakanligi-hangi-yazarlara-destek-verdi/680.html


Kültür Bakanlığı’ndan  ‘Çok Gizli’ Yardım /Bkz: http://www.yenidonem.com/haber-detay/13657/kultur-bakanligi-ndan-cok-gizli-yardim/


Yaziyi gonderen in: Duyurular, Tartışmalar | Etiketler: ,

Altyapi WP Temadown Wp Tr Temayapim TheBuckmaker Cevirmen Otel